Cesar Millan

(ur. jako César Millán Favela 27 sierpnia 1969) pochodzący z Meksyku, amerykański behawiorysta psów.

Jako samouk psychologii psów znany jest ze swojego serialu Zaklinacz psów (ang. The Dog Whisperer with Cesar Millan), który był wyświetlany w ponad 80 krajach

Cesar Millan
Cesar Millan

Cesar Millan specjalizuje się w rehabilitacji agresywnych psów i założył Centrum Psychologii Psa (ang. Dog Psychology Center) w Los Angeles.

Millan znany jest również jako autor sprzedanych w milionach książek, które napisał wspólnie z Melissą Jo Peltier.

Programy w Nat Geo People:

  • Cesar Millan na ratunek

    Cesar Millan powraca i znów będzie w swoim żywiole – układanie niesfornych, problematycznych, a czasem wręcz niebezpiecznych psów oraz edukowanie ich właścicieli (choć nie tylko), to jego pasja. Co tydzień Cesar odpowie na wołanie o pomoc osób oraz psów potrzebujących jego determinacji i niezwykłych umiejętności.

  • Zaklinacz psów

    W każdym odcinku, który zazwyczaj jest poświęcony jednemu tematowi, prowadzący Cesar Millan spotyka się z właścicielami psów mającymi różne problemy wychowawcze. Doświadczony behawiorysta prezentuje niezwykłe techniki, które pozwalają korygować zachowania zwierząt.

  • Cesar Millan. Przywódca stada

    W każdym odcinku, który zazwyczaj jest poświęcony jednemu tematowi, prowadzący Cesar Milan spotyka się z właścicielami psów mającymi różne problemy wychowawcze.